fbpx

Core Energetics i praca z dziećmi

Core Energetics i praca z dziećmi 2018-01-26T10:57:06+00:00

„Core Energetics zorientowane na rodzinę koncentruje się na oddaniu dziecku prawa wyboru, żeby mogło wziąć od swojej rodziny to, co jest dla niego dobre i skoncentrować się na swoim własnym życiu w poczuciu radości, siły i możliwości wyrażenia tego, kim naprawdę jest.

Poprzez kombinację rozmowy oraz ekspresyjnych technik terapii zorientowanej na ciało, młodzi ludzie są w stanie, w bezpieczny sposób przyjrzeć się swoim emocjom i odzyskać balans. Dzieci uczą się dotrzeć do swojej „właściwej energii środka”, co powoduje, że czują się bardziej ugruntowane (w harmonii z samym sobą i otoczeniem), co daje im więcej możliwości wyboru – nawet w sytuacjach stresowych. Dzieci stają się mniej reaktywne i szczęśliwsze, co jest zauważalne również w trudnych sytuacjach życiowych.

Ponieważ Core Energetics działa na różnych poziomach doznań jednocześnie, dzieci mogą doświadczyć faktycznych głębokich zmian, co sprawia, że proces zdrowienia może być znacznie szybszy niż w przypadku samej terapii werbalnej.”

Neal H. Brodsky, LMFT jest jednym z 10 terapeutów, którzy w 2015 roku wspólnie opublikowali książkę „Deep Play: Exploring the Use of Depth in Psychotehrapy with Children” więcej na stronie: www.CoreForKids.com