Dyrektorzy i Trenerzy 2018-05-10T16:24:49+00:00

“Jestem ogromnie wdzięczna prowadzącym. To naprawdę dwie niezwykłe kobiety z wiedzą, intuicją i ogromnym sercem… Pracujące nad czasami strasznymi traumami z nadzwyczajną lekkością, uważnością, empatią i totalnym brakiem jakiegokolwiek osądu.“
E. M.

Jestem pedagogiem i psychoterapeutą, Core Energetics zajmuje się od 20 lat. Prowadzę prywatną praktykę w Nowym Jorku, pracuję z osobami indywidualnymi i grupami.
Moja fascynacja ciałem i jego rolą w  psychologii człowieka rozpoczęła się około 30 la temu, kiedy będąc na studiach wzięłam udział w jednym z pierwszych warsztatów bioenergetycznych w Polsce.  W 1993 roku rozpoczęłam trening w Instytucie Core Energetics w Nowym Jorku. W 1995 roku zostałam osobistą asystentką twórcy Core Energetics – Johna Pierrakosa i pracowałam z nim aż do jego śmierci w lutym 2001. Praca z doktorem Pierrakosem dała mi unikalną szansę doświadczenia Core Energetics w jej najbardziej oryginalnej formie. Po ukończeniu szkolenia rozpoczęłam pracę w Instytucie Core Energetics w Nowym Jorku, jako nauczyciel i instruktor terapii grupowej, gdzie pracuję do chwili obecnej.

Core Energetics drastycznie zmieniła moje życie i każdego dnia widzę, jak w zasadniczy sposób zmienia życie moich klientów, stąd też moje głębokie pragnienie dzielenia się tą metodą z Polakami.
Szerzenie Core Energetics w Polsce jest dla mnie jednocześnie przywilejem i swoistym obowiązkiem – największym wyzwaniem, jakiego się dotąd podjęłam

Szczególną satysfakcję czerpię z roli trenera naszego profesjonalnego szkolenia. Dzielenie się z polskimi studentami moją wiedzą i doświadczeniem daje mi głęboką radość i spełnienie.

Jestem pedagogiem i psychoterapeutą z prywatną praktyką w Nowym Jorku. Od 1988 roku pracuję z osobami indywidualnymi, małżeństwami i grupami. Jestem też nauczycielem i superwizorem w Instytucie Core Energetics w Nowym Jorku, oprócz tego wykładam gościnnie w Holandii, Meksyku i w Kanadzie.

Jako psychoterapeuta i międzynarodowy trener Core Energetics miałam możliwość bycia wielokrotnym świadkiem głębokich przemian zachodzących w życiu osób, z którymi pracuję.

Polska – ojczyzna moich rodziców, oraz jej kultura, są bardzo bliskie mojemu sercu i mojej duszy. Przez długi czas miałam marzenie, żeby przenieść metodę Core Energetics na polski grunt. Teraz, kiedy rozpoczęliśmy w Polsce czteroletnie szkolenie w tej metodzie, jest dla mnie ogromnym przywilejem i przyjemnością szkolić przyszłych polskich terapeutów Core Energetics.

TRENERZY

Psycholog, terapeuta Core Energetics, terapeuta Gestalt. Jest mocno związana z Pathwork, której uczyła się od osób kładących podwaliny tej dyscypliny. Studiowała przez lata z Jamsem Hilmanem, Tomem Yeomnsonem i innymi nauczycielami. Jest założycielką i dyrektorką Instytutu Core Energetics w Grecji. Erena pracuje z klientami indywidualnymi, z parami i grupami przez ponad 30 lat. Przez lata pracowała, jako profesor psychologii na poziomie uniwersyteckim. Jest też nauczycielem i trenerem w Instytucie CE w Nowym Jorku, gdzie pełniła funkcję dyrektora edukacji w latach 1987-88. Erena stworzyła i prowadzi program COREPATH w Brazylii. Jest też nauczycielem w Instytucie Progres Psychoterapeutyczny w 21 wieku.

Jest dyrektorem Holenderskiego Instytutu Core Energetics. W latach 80-tych ukończyła szkolenie w Analizie Bioenergetycznej w N.I.B.A., w latach 90-tych ukończyła szkolenie Core Energetics w Berlinie, kontynuując piąty rok podyplomowy w Instytucie w Nowym Jorku. Od ponad 30 lat Anna prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną pracując z klientami indywidualnymi, parami i grupami. Anna jest międzynarodowym trenerem i superwizorem, pracuje dla instytutów core energetics w Meksyku, Nowym Jorku i w Kalifornii. Jej pają jest szkolenie terapeutów Core Energetics i utrwalenie Core Energetics, jako niezależnej metody psychoterapeutycznej w Holandii.

Pracuje, jako terapeuta Core Energetics od 2001go roku. Należy do najbardziej doświadczonych nauczycieli Holenderskiego Instytutu Core Energetics, gdzie pracuje, jako trener i superwizor przez ostatnich 9 lat. Jest nauczycielem międzynarodowym, uczy m.in. w Los Angeles i w Londynie. Swoje podstawowe szkolenie ukończył w Berlinie a szkolenie nauczycielskie w Nowym Jorku. Achiel jest również specjalistą od pracy z parami. Po 20 latach pracy, jako pielęgniarz i menager w publicznej służbie zdrowia, coraz mocniej zaczął zdawać sobie sprawę, że potrzebuje holistycznego podejścia do człowieka i wtedy odkrył Core Energetics. Praca z w tej metodzie, w przenośni i dosłownie pozwoliła mu na szerszy zakres ruchu, był nią zafascynowany. Po dwuletnim szkoleniu pracy z ciałem w Holandii i czteroletnim szkoleniu Core Energetics w Berlinie, rozpoczął budowę swojej praktyki prywatnej. Achiel pracuje z klientami indywidualnymi, grupami i parami. Co 6 miesięcy prowadzi warsztaty dla mężczyzn. Achiel pracuje z ciałem, jako kompasem prowadzącym do uwolnienia potencjału energii i przyjemności osoby. Pracę z ludźmi poczytuje, jako przywilej i jest zaszczycony, że może dzielić się z innymi swoją wiedzą.

Jest psychoterapeutką zorientowaną na ciało, i superwizorem. Ma prywatną praktykę pracując z klientami indywidualnymi, parami w metodzie Wyjątkowe Małżeństwo i z grupami. Meis szkoliła się w Holenderskim Instytucie Core Energetics (NICE). Pasją Meis jest wprowadzanie zasad Core Energetics w świecie biznesu: duch w biznesie. Jej wcześniejsze wykształcenie dotyczy dziennikarstwa, pracowała, jako edytor i pisarz. Obecnie Meis jest trenerką w Holenderskim Instytucie Core Energetics, szkoląc studentów zarówno w nurcie profesjonalnym, jak i też zorientowanym na rozwój osobisty oraz prowadzi warsztaty.

Ukończył szkolenie Core Energetics w Nowojorskim Instytucie Core Energetics w roku 2010. Od tamtego czasu zrezygnował ze swojej pracy, jako konsultant w korporacji i rozpoczął prywatną praktykę, jako terapeuta Core Energetics. Główną motywacją zmiany kariery była dla niego potrzeba „wyjścia z głowy” i pragnienie odkrywania świata „niewiedzania”. Cees koncentruje się na Liderstwie i pracy z młodymi ludźmi. Kocha energię życiową i chce pokazywać światu Core Energetics w caym pięknie i mocy tej metody. Cees jest współwłaścicielem Centrum Rozwoju Osobistego CORDIUM w Nijmegren w Holandii.

Ukończyłem szkolenie Core Energetics w Holenderskim Instytucie Core Energetics (NICE) w latach 2012 – 2016. Mam prywatną praktykę w Brnie w Czechach, pracuję zarówno z osobami indywidualnymi, jak i z grupami. Teraz mam przywilej asystowania w nowym, polskim Instytucie Core Energetics. Jestem wdzięczny, za to, że mogę być częścią tej społeczności i za naszą polsko-czeską kooperację.
Core Energetics jest jedną z tych rzeczy, które nadają sens mojemu życiu. Jest to metoda żywa sama w sobie i widzę ją, jako użyteczną mapę wypełnioną wiedzą wspierającą ludzi w stawaniu twarzą w twarz z ich własną, wewnętrzną prawdą. To, co ja lubię w niej najbardziej to łączność pomiędzy duchem i ciałem, co jest doskonałym sposobem na pracę w tu i teraz. Moją pasją jest przenoszenie aplikacji Core do codziennego życia.