fbpx
Dyrektorzy i Trenerzy 2018-08-21T15:03:50+00:00

“Jestem ogromnie wdzięczna prowadzącym. To naprawdę dwie niezwykłe kobiety z wiedzą, intuicją i ogromnym sercem… Pracujące nad czasami strasznymi traumami z nadzwyczajną lekkością, uważnością, empatią i totalnym brakiem jakiegokolwiek osądu.“
E. M.

Jestem pedagogiem i psychoterapeutą, Core Energetics zajmuje się od 20 lat. Prowadzę prywatną praktykę w Nowym Jorku, pracuję z osobami indywidualnymi i grupami.
Moja fascynacja ciałem i jego rolą w  psychologii człowieka rozpoczęła się około 30 la temu, kiedy będąc na studiach wzięłam udział w jednym z pierwszych warsztatów bioenergetycznych w Polsce.  W 1993 roku rozpoczęłam trening w Instytucie Core Energetics w Nowym Jorku. W 1995 roku zostałam osobistą asystentką twórcy Core Energetics – Johna Pierrakosa i pracowałam z nim aż do jego śmierci w lutym 2001. Praca z doktorem Pierrakosem dała mi unikalną szansę doświadczenia Core Energetics w jej najbardziej oryginalnej formie. Po ukończeniu szkolenia rozpoczęłam pracę w Instytucie Core Energetics w Nowym Jorku, jako nauczyciel i instruktor terapii grupowej, gdzie pracuję do chwili obecnej.

Core Energetics drastycznie zmieniła moje życie i każdego dnia widzę, jak w zasadniczy sposób zmienia życie moich klientów, stąd też moje głębokie pragnienie dzielenia się tą metodą z Polakami.
Szerzenie Core Energetics w Polsce jest dla mnie jednocześnie przywilejem i swoistym obowiązkiem – największym wyzwaniem, jakiego się dotąd podjęłam

Szczególną satysfakcję czerpię z roli trenera naszego profesjonalnego szkolenia. Dzielenie się z polskimi studentami moją wiedzą i doświadczeniem daje mi głęboką radość i spełnienie.

Jestem pedagogiem i psychoterapeutą z prywatną praktyką w Nowym Jorku. Od 1988 roku pracuję z osobami indywidualnymi, małżeństwami i grupami. Jestem też nauczycielem i superwizorem w Instytucie Core Energetics w Nowym Jorku, oprócz tego wykładam gościnnie w Holandii, Meksyku i w Kanadzie.

Jako psychoterapeuta i międzynarodowy trener Core Energetics miałam możliwość bycia wielokrotnym świadkiem głębokich przemian zachodzących w życiu osób, z którymi pracuję.

Polska – ojczyzna moich rodziców, oraz jej kultura, są bardzo bliskie mojemu sercu i mojej duszy. Przez długi czas miałam marzenie, żeby przenieść metodę Core Energetics na polski grunt. Teraz, kiedy rozpoczęliśmy w Polsce czteroletnie szkolenie w tej metodzie, jest dla mnie ogromnym przywilejem i przyjemnością szkolić przyszłych polskich terapeutów Core Energetics.

TRENERZY

Psycholog, terapeuta Core Energetics, terapeuta Gestalt. Jest mocno związana z Pathwork, której uczyła się od osób kładących podwaliny tej dyscypliny. Studiowała przez lata z Jamsem Hilmanem, Tomem Yeomnsonem i innymi nauczycielami. Jest założycielką i dyrektorką Instytutu Core Energetics w Grecji. Erena pracuje z klientami indywidualnymi, z parami i grupami przez ponad 30 lat. Przez lata pracowała, jako profesor psychologii na poziomie uniwersyteckim. Jest też nauczycielem i trenerem w Instytucie CE w Nowym Jorku, gdzie pełniła funkcję dyrektora edukacji w latach 1987-88. Erena stworzyła i prowadzi program COREPATH w Brazylii. Jest też nauczycielem w Instytucie Progres Psychoterapeutyczny w 21 wieku.

Jest dyrektorem Holenderskiego Instytutu Core Energetics. W latach 80-tych ukończyła szkolenie w Analizie Bioenergetycznej w N.I.B.A., w latach 90-tych ukończyła szkolenie Core Energetics w Berlinie, kontynuując piąty rok podyplomowy w Instytucie w Nowym Jorku. Od ponad 30 lat Anna prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną pracując z klientami indywidualnymi, parami i grupami. Anna jest międzynarodowym trenerem i superwizorem, pracuje dla instytutów core energetics w Meksyku, Nowym Jorku i w Kalifornii. Jej pają jest szkolenie terapeutów Core Energetics i utrwalenie Core Energetics, jako niezależnej metody psychoterapeutycznej w Holandii.

Pracuje, jako terapeuta Core Energetics od 2001go roku. Należy do najbardziej doświadczonych nauczycieli Holenderskiego Instytutu Core Energetics, gdzie pracuje, jako trener i superwizor przez ostatnich 9 lat. Jest nauczycielem międzynarodowym, uczy m.in. w Los Angeles i w Londynie. Swoje podstawowe szkolenie ukończył w Berlinie a szkolenie nauczycielskie w Nowym Jorku. Achiel jest również specjalistą od pracy z parami. Po 20 latach pracy, jako pielęgniarz i menager w publicznej służbie zdrowia, coraz mocniej zaczął zdawać sobie sprawę, że potrzebuje holistycznego podejścia do człowieka i wtedy odkrył Core Energetics. Praca z w tej metodzie, w przenośni i dosłownie pozwoliła mu na szerszy zakres ruchu, był nią zafascynowany. Po dwuletnim szkoleniu pracy z ciałem w Holandii i czteroletnim szkoleniu Core Energetics w Berlinie, rozpoczął budowę swojej praktyki prywatnej. Achiel pracuje z klientami indywidualnymi, grupami i parami. Co 6 miesięcy prowadzi warsztaty dla mężczyzn. Achiel pracuje z ciałem, jako kompasem prowadzącym do uwolnienia potencjału energii i przyjemności osoby. Pracę z ludźmi poczytuje, jako przywilej i jest zaszczycony, że może dzielić się z innymi swoją wiedzą.

Jest psychoterapeutką zorientowaną na ciało, i superwizorem. Ma prywatną praktykę pracując z klientami indywidualnymi, parami w metodzie Wyjątkowe Małżeństwo i z grupami. Meis szkoliła się w Holenderskim Instytucie Core Energetics (NICE). Pasją Meis jest wprowadzanie zasad Core Energetics w świecie biznesu: duch w biznesie. Jej wcześniejsze wykształcenie dotyczy dziennikarstwa, pracowała, jako edytor i pisarz. Obecnie Meis jest trenerką w Holenderskim Instytucie Core Energetics, szkoląc studentów zarówno w nurcie profesjonalnym, jak i też zorientowanym na rozwój osobisty oraz prowadzi warsztaty.

Ukończył szkolenie Core Energetics w Nowojorskim Instytucie Core Energetics w roku 2010. Od tamtego czasu zrezygnował ze swojej pracy, jako konsultant w korporacji i rozpoczął prywatną praktykę, jako terapeuta Core Energetics. Główną motywacją zmiany kariery była dla niego potrzeba „wyjścia z głowy” i pragnienie odkrywania świata „niewiedzania”. Cees koncentruje się na Liderstwie i pracy z młodymi ludźmi. Kocha energię życiową i chce pokazywać światu Core Energetics w caym pięknie i mocy tej metody. Cees jest współwłaścicielem Centrum Rozwoju Osobistego CORDIUM w Nijmegren w Holandii.

Ukończyłem szkolenie Core Energetics w Holenderskim Instytucie Core Energetics (NICE) w latach 2012 – 2016. Mam prywatną praktykę w Brnie w Czechach, pracuję zarówno z osobami indywidualnymi, jak i z grupami. Teraz mam przywilej asystowania w nowym, polskim Instytucie Core Energetics. Jestem wdzięczny, za to, że mogę być częścią tej społeczności i za naszą polsko-czeską kooperację.
Core Energetics jest jedną z tych rzeczy, które nadają sens mojemu życiu. Jest to metoda żywa sama w sobie i widzę ją, jako użyteczną mapę wypełnioną wiedzą wspierającą ludzi w stawaniu twarzą w twarz z ich własną, wewnętrzną prawdą. To, co ja lubię w niej najbardziej to łączność pomiędzy duchem i ciałem, co jest doskonałym sposobem na pracę w tu i teraz. Moją pasją jest przenoszenie aplikacji Core do codziennego życia.

Melissa jest certyfikowaną terapeutką Core Energetics. W swojej pracy korzysta również z Ustawień Systemowych Hellingera oraz prowadzi zajęcia ruchowe. Melissa jest dyrektorką Core Londyn, wiele przyjemności przynosi jej organizowanie społeczności Core Energetics. Uważa za ogromnie istotne stwarzanie możliwości kontaktu i wymiany pomiędzy ludźmi, ponieważ prowadzi do pełnego i satysfakcjonującego życia. Pasją Melissy jest tworzenie sytuacji, gdzie metoda Core Energetics jest dostępna dla wszystkich.

Ivan Sebastiani jest dyrektorem Włoskiego Instytutu Core Energetics. Ivan uczył się Core Energetics pod okiem Johna Pierrakosa blisko 30 lat temu i od tego czasu pracuje w tej metodzie. Oprócz Włoch, Ivan uczy Core Energetics również w Grecji, Holandii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Meksyku i USA.
Ivan ma głęboką intencję przekazania światu nauk Johna i Evy Pierrakos, pomagając ludziom pozbyć się przeszkód zagradzających im dostęp do serca.